Villa22

Ubytování v horském apartmánu – Piburg, Rakousko

Skvělý zážitek pro celou Vaši rodinu

Skvělý zážitek pro celou Vaši rodinu

Výlety

V okolí se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Na své si přijdou milovníci nákupu, lázeňských procedur i vysokohorské turistiky.


V blízkém okolí doporučujeme

ÖTZTAL

67 kilometrů dlouhé alpské údolí v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Údolí se nachází na rozhraní Stubaiských a Ötztalských Alp a je obklopeno téměř 250 třítisícovými vrcholy, včetně Wildspitze (druhé nejvyšší hory Rakouska). Údolím protéká Ötztaler Ache, na jejíchž přítocích jsou četné vodopády včetně Stuibenfallu, nejvyššího vodopádu Tyrolska. Turisté mohou v Ötztalu navštívit moderní sportovní střediska i odlehlé vesničky v tradičním tyrolském stylu.

AQUA DOME V LÄNGENFELDU

21 km, 25 minut autem

Největší lázeňský komplex v Tyrolsku s rozlohou 50 000 m², velkorysých 2 200 m² vodní plochy, neuvěřitelných 80 000 litrů termální vody v osmi bazénech. Horké prameny nejlepší lázeňské oblasti Alp vhodné pro maximální uvolnění a relax po náročném dni. Relaxační lehátka, panoramatická odpočívárna, vytápěný prostor vodního světa. Saunový svět – různé typy sauny s teplotami od 55 °C až po 115 °C.

HISTORICKÝ SKANZEN ÖTZI-DORF

4,5 km, 10 minut autem

Archeologická vesnička s historickým parkem na ploše 9000 m² přibližuje život za doby Ötziho dětem i dospělým.

STUIBENFALL

17 km, 22 minut autem

Jedná se o největší vodopád Tyrolska.

TYRŠŮV PAMÁTNÍK U OETZU

V Oetzu při svém druhém ozdravném pobytu ve svých 51 letech zemřel v roce 1884 tragickou smrtí zakladatel Sokola Miroslav Tyrš. Utonul v říčce Ötztaler Ache u osady Habichen v Tyrolských Alpách.


Vzdálenější okolí

INNSBRUCK

Hlavní město Tyrolska je oblíbeným cílem turistů a lyžařů. Nabízí řadu historických pamětihodností a je vhodným místem pro nakupování.

MERANO

Italské městečko, k jehož největším atrakcím patří páteční trhy nebo blízký zámek Tirol. Do Merana se dostanete romantickou cestou přes alpské silniční sedlo Timmelsjoch.

TIMMELSJOCH

Nezapomenutelná cesta údolím přes Hochgurgl na hranice s Itálií.